Turkuaz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. olarak "Yönetimde Kalite" anlayışını benimsemiş olan şirketimizde Kalite Politikamız;

  • Müşterilerimize, kendilerini sektörlerinde rekabetçi kılabilecek ürünleri uluslararası kalite standartlarında, beklentilerini maksimum seviyede karşılayacak, yüksek performans kabiliyetinde, uygun fiyat mertebelerinde, zamanında ve her zaman sunmak, süreçlerimizi, bitmiş ürün kalitemizi en üst seviyede garanti altına alacak şekilde bilimsel veri toplama ve değerlendirme sistemlerini kullanarak izlemek, ölçmek, kontrol etmek ve sürekli iyileştirmek, 

  • Tüm çalışanlarımızın kalite bilincini yükselterek müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak düzeyde birikimli hale getirmek ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri iş ortamlarında çalışmalarını sağlamak,

  • Sürekli iyileştirmeyi temel almış bir yönetim anlayışı ile ekip ruhunu ve takım çalışmalarını teşvik etmek, desteklemek ve tüm faaliyet konularımızda sektörün en iyi ve öncü firması olabilmek üzere; Müşteri, Süreçler, Çalışan ve Yönetim ana başlıklarında yukarıda belirtilen politikaların hayata geçirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için uygun zemin ve ortamları hazırlamaktır.

Kalite Testleri

ISO EN 105 B04
ASTM G154
ISO 4589-2
ISO 105 X18
ISO 2060
ISO 2062
Yapay Ayrışmaya Karşı Renk Haslığı
Test, boyalı veya baskılı bir tekstil ürününün üretim süreci ve kullanımı sırasındaki ışık haslığını belirler. Bu test, kıyaslama yapılmasına, oluşabilecek sorunların erken dönemde analiz edilmesine, katkı maddelerinin renk üzerindeki etkisinin incelenmesine ve doğru formülasyonun elde edilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Laboratuvarımızda bulunan son model cihazlar sayesinde ürünlerimizin Ar-Ge ve üretim aşamalarındaki performansını yakından takip ediyoruz.
Hızlandırılmış Ayrışma Etkisinin Belirlenmesi
Hızlandırılmış yaşlandırma cihazı, tekstil ürünleri üzerindeki güneş ışığı, yağmur, nem ve çiy etkilerini simüle eder. Dış ortamda yıllarca sürecek gözlemleri haftalık baza indirerek izlemeyi mümkün kılar. Laboratuvarımızın en önemli cihazlarından biri olan hızlandırılmış yaşlandırma cihazı sayesinde potansiyel problemler Ar-Ge aşamasında analiz edilmekte ve tekstil ürünlerinin dış ortam koşullarına entegrasyonu sağlanmaktadır.
Oksijen İndeksi İle Yanma Davranışının Belirlenmesi
Test sırasında dikey olarak konumlandırılan kumaş numunesi, belirli bir oksijen ve nitrojen karışımı içinde belirli bir yükseklikte propan alevine maruz bırakılır. LOI değeri numunedeki minimum oksijen konsantrasyonuna göre belirlenir ve alev alındıktan sonra yanma eğilimi gösterir. Sürdürülebilir kaliteyi korumak için alev geciktirici ipliklerimize periyodik LOI testleri hassas bir şekilde uygulanır.
Malzemelerin Fenolik Sararma Potansiyelinin Belirlenmesi
İlgili test, özellikle ham beyaz, beyaz ve açık renkli tekstillerin etken madde etkisi, işlem, nakliye ve saklama koşulları altında sararma davranışını belirler. Fenolik sararma testleri hem Ar-Ge hem de üretim aşamalarında günlük olarak yapılmakta ve kaliteyi etkileyebilecek olası sonuçlarda erken önlem alınarak müşteri sorunlarının önlenmesinde büyük rol oynamaktadır.
ISO 2060 Den standartına göre yapmış olduğumuz testle ürünlerimizin kalite devamlılığını periyodik kontrol ile 7/24 gözetmekteyiz.
Kopma Kuvveti ve Kopma Uzamasının Belirlenmesi
2062 standartına göre yapmış olduğumuz testle ürünlerimizin kalite devamlılığını periyodik kontrolle 7/24 gözetmekteyiz.

Sertifikalar