PEX ipliği, olefin malzemeden hava tekstüre edilerek üretilir. Bu işlem ile sentetik ipliğe doğal görünüm, hacim ve yumuşak tuşe kazandırılmaktadır.

APPLICATIONS

- Yüzlerce renk ve çeşitli numaralarda üretilmektedir. Ayrıca istek üzerine yeni renkler yapılır.

- Tüm PEX ürünlerinde Turktex tarafından geliştirilen özel bir UV stabilizatörü kullanılmaktadır.                                     

Olefin esaslı olan PEX 0,94 gr/cm3 yoğunluğa sahiptir, yani polyester (1,38 gr/cm3) ve naylon gibi diğer sentetik ipliklerden çok daha hafiftir. Havalı tekstüre işlemi ayrıca ipliğe %50 daha fazla hacim vererek kumaşa büyük bir maliyet avantajı sağlar.

USAGE

- Yüksek renk haslığına sahip boyama masterbatchleri kullanılır ve PEX'in Renk haslıkları ISO 105 B02 testine göre 6+ derecedir, bu nedenle tüm PEX ürünleri iç mekan koşullarının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır.

- Olefin, yapısından dolayı çok düşük nem emilimine sahiptir.

- Moleküler yapısı nedeniyle leke direncidir.

- FRole, PEX'in alev geciktirici versiyonudur ve FRole markası altında tüm alev geciktirici ürünler üretilebilir.

- PEX ipliği dokuma kumaşlarda atkı ve çözgü olarak kullanıma uygundur. PEX ipliklerinden yapılan kumaşlar, bir iğneleme makinesinde işlendiğinde daha da yumuşak bir dokunuşa dönüştürülür. Boncuklanma ve martindale test sonuçlarının hepsi başarılı. Olefin yapısından dolayı "Wyzenbeek aşındırma yöntemi" tavsiye edilir.

- Olefin 150°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda eridiğinden, bitirme işlemi sırasında sıcaklık 130°C'yi geçmemelidir. aşılırsa, kumaş sertleşebilir. Kumaşta başka lifler de bulunabilse de apre durumu olefini geçmemelidir.

MAIN COLORS

Ana renkler için aşağıdaki kartelayı inceleyebilirsiniz.

ÜRÜN LİSTESİ

Tüm Gruplar

Son Gezdikleriniz